Stara Dama lepsza od biało-zielonych

Jan Hlebowicz

publikacja 29.07.2015 20:42

Lechia Gdańsk przegrała z wielkim Juventusem Turyn 1:2 (0:1) w towarzyskim meczu rozegranym na PGE Arenie w Gdańsku. Bramkę decydującą o porażce biało-zieloni stracili na minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

Stara Dama lepsza od biało-zielonych Jan Hlebowicz /Foto Gość Lechia Gdańsk miała szansę zremisować ze słynnym Juventusem

Termin sparingu z finalistą Ligi Mistrzów był wyjątkowo niefortunny dla gdańszczan, którzy w najbliższy piątek zmierzą się w Ekstraklasie z Pogonią Szczecin. Dlatego biało-zieloni wyszli na murawę w rezerwowym składzie.

Różnica klas między obiema drużynami błyskawicznie dała o sobie znać. W 4. minucie Paulo Dybala idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Paul Pogba głową wpakował piłkę do siatki.

Zmianę w jakości gry gospodarzy kibice odczuli dopiero od 64. minuty, gdy na boisko weszli podstawowi piłkarze. Gdańszczanie ruszyli do odrabiania strat i w końcu dopięli swego. W 82. minucie Adam Buksa wypuścił w pole karne Bruno Nazario, Brazylijczyk z powrotem odegrał do niego piętą, a wpadający w "szesnastkę" Buksa precyzyjnie uderzył w długi róg. Neto, który wcześniej zmienił Buffona, nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Niestety, w Super Meczu zrealizował się czarny scenariusz znany z ostatniego meczu biało-zielonych w ekstraklasie, w Poznaniu. Mimo zdobycia wyrównania, podopieczni Jerzego Brzęczka nie zdołali utrzymać cennego remisu do końca. Juventus Turyn opuszczał PGE Arenę jako zwycięzca 2:1 (1:0) po golu Mario Mandżukicia w 90. minucie.