Facebook o usunięciu znaku Polski Walczącej

jdud /przegladsportowy.pl

publikacja 04.08.2015 12:27

Kilka dni temu zbulwersowało opinię publiczną usunięcie przez administratorów Facebooka zdjęcia piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulkach ze znakiem Polski walczącej. Miało ono być "niezgodne ze standardami społeczności dotyczącymi nagości". Teraz Facebook przyznaje, że popełnił błąd.

Facebook o usunięciu znaku Polski Walczącej Mat. Lechia Gdańsk Zdjęcie piłkarzy Lechii w koszulkach z symbolem Polski Walczącej

"Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia. System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronienie ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu.

Rozmowy, które występują na Facebooku, odzwierciedlają zróżnicowanie społeczności liczącej ponad miliard ludzi. Facebook nie toleruje jednak języka nienawiści, zastraszania czy innych form prześladowania na platformie. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi różnymi opiniami i ideałami z wykorzystaniem Facebooka jako miejsca, w którym mogą przedyskutować ważne dla nich tematy. To sprawia, że czasem trafiamy na osoby, które omawiają kontrowersyjne wątki. Dla pełnej jasności: bezpośrednie nienawistne wypowiedzi skierowane do konkretnej społeczności naruszają Oświadczenie dotyczące Praw i Obowiązków i w przypadku zaraportowania są one usuwane" - głosi oświadczenie Facebooka.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.