Tornister pełen uśmiechów

KAI |

publikacja 09.08.2015 18:31

Piłka z autografem Piotra Reissa, miesiąc bezpłatnych treningów w Akademii Piotra Reissa, wirtualny plecak lub trampki dla ucznia − to przedmioty, które można wylicytować na platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl.

Tornister pełen uśmiechów

Szkolna wyprawka to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a taka kwota – zwłaszcza dla rodzin ubogich czy wielodzietnych - to duży wydatek.

− Do dzieci z ubogich rodzin w archidiecezji poznańskiej trafi ponad 1900 szkolnych plecaków. Dodatkowo Caritas przekaże 200 plecaków osobom, które złożyły taką prośbę indywidualnie w centrali archidiecezjalnej Caritas − mówi KAI Dawid Szkudlarek z poznańskiej Caritas. Przyznaje, że zapotrzebowanie na szkolne plecaki było w tym roku rekordowe.

− Zebrane na platformie charytatywnej środki przeznaczymy na zakup plecaków, szkolnych wyprawek, butów sportowych i miesięcznych karnetów na ciepłe posiłki dla uczniów − podkreśla Szkudlarek.

Akcję można też wspomóc, wpłacając darowiznę 50, 30 lub choćby 5 złotych. − Najszybszy dostęp do konta akcji znajduje na stronie www.caritaspoznan.pl i na naszym Facebooku − mówi Szkudlarek.

Zakupione przez poznańską Caritas plecaki trafią do parafii. O wyposażenie plecaków w potrzebne przybory szkole, jak kredki, pisaki, zeszyty, bloki rysunkowe, plastelina, farby, przybory geometryczne, zadbają Parafialne Zespoły Caritas. One też przekażą je najbardziej potrzebującym dzieciom.

Głównym celem akcji „Tornister pełen śmiechów” jest pomoc dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, których nie stać na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.