Taizé: Młodzi szukają dróg solidarności

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 10.08.2015 20:49

Ponad 4 tys. młodych (między 18. a 35. rokiem życia) ze wszystkich kontynentów przybyło wczoraj do Taizé, by wziąć udział w tygodniowym spotkaniu pod hasłem: "Aby odnowić więzi solidarności".

Taizé: Młodzi szukają dróg solidarności Roman Koszowski /Foto Gość Taize, Francja. Modlitwa .

Jest ono kulminacyjnym wydarzeniem obchodów setnej rocznicy urodzin brata Rogera, założyciela tej ekumenicznej wspólnoty, 10. rocznicy jego tragicznej śmierci, a także 75-lecia jego przybycia do Taizé.

Jak zaznaczył koordynujący to spotkanie brat David ideą tego tygodnia będzie nie tylko upamiętnienie życia Brata Rogera, ale także poszukiwanie sposobów, by przyswoić sobie jego dziedzictwo poprzez odnowienie życia wewnętrznego i zaangażowanie na rzecz solidarności. Rytm spotkań tego tygodnia będzie nieco inny niż zazwyczaj, choć jak zawsze wyznaczać go będą trzy spotkania na modlitwie: rano, w południe i wieczorem. Do południa przewidziano forum ze świadectwem dotyczącym tematu dnia.

Po obiedzie odbywać się będzie święto narodów z muzyką z różnych kontynentów, a po nim spotkania tematyczne z osobami zaangażowanymi w życie Kościoła i społeczeństwa. Bowiem, jak zaznaczył brat David, wiara w Boga nie oddala nas od świata, lecz przeciwnie angażuje nas bardziej w otaczający nas świat. Organizatorzy ufają, że po tym tygodniu młodzi będą pobudzeni do głębszego przemyślenia, co oznacza dla nich życie trzema wartościami ewangelicznymi: radością, prostotą i miłosierdziem.

TAGI: