Ulga na zakopiance

jg

publikacja 18.08.2015 10:24

Dobre wiadomości dla górali i turystów. Dzisiaj samorządowcy i politycy podpisali stosowne dokumenty, dzięki którym będzie można rozpocząć budowę węzła komunikacyjnego na zakopiance w Poroninie.

Ulga na zakopiance Materiały prasowe Wizualizacja nowego węzła w Poroninie. Przejedziemy nim już za dwa lata

Porozumienie w sprawie budowy węzła w Poroninie podpisali 18 sierpnia w tej miejscowości m.in. Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, Tomasz Pałasiński z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. - To nasz wspólny sukces, niewątpliwie węzeł usprawni przejazd do Zakopanego - zapewniał P. Olszewski. Na inwestycję zabezpieczono 49 mln zł.

W uroczystym podpisaniu dokumentów wzięli udział także podhalańscy parlamentarzyści - senator prof. Stanisław Hodorowicz i poseł Andrzej Gut-Mostowy, obaj reprezentujący Platformę Obywatelską. - Ubrałem się dzisiaj po góralsku, bo tak trzeba, kiedy jest ważne święto. A ostateczne decyzje w sprawie węzła w Poroninie trzeba świętować - cieszył się podhalański poseł. - W góralach jest siła, pokazujemy, że jednak można się dogadać - wtórował mu prof. Hodorowicz.

Węzeł Poronin to od lat miejsce, które przysparza wielu problemów kierowcom i mieszkańcom. Przebudowa układu dróg oraz ruchu kolejowego rozwiąże ten problem, poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym miejscu.

Przetarg i rozpoczęcie prac budowlanych na węźle Poronin zaplanowano na początek 2016 roku. Budowa ma trwać 2 lata. Pytany przez dziennikarzy Tomasz Pałasiński, zapewnił, że prace ruszą także przy budowie odcinka zakopianki z Lubnia do Rabki. - Na początku przyszłego roku oddamy firmom, które wygrają przetargi, plac budowy - zaznaczył T. Pałasiński. Dodał również, że rozpoczną się też prace przy moście w Białym Dunajcu. Inwestycja będzie prowadzona na "starym śladzie".