Są wyniki sekcji zwłok J. Wesołowskiego

KAI /PAP

publikacja 29.08.2015 12:50

Przyczyną śmierci b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego był atak serca - podało w sobotę watykańskie biuro prasowe, informując o wynikach sekcji zwłok przeprowadzonej w piątek. Zwrócono uwagę na to, że potwierdziła się hipoteza o naturalnej przyczynie śmierci.

Są wyniki sekcji zwłok J. Wesołowskiego Józef Wolny /Foto Gość Józef Wesołowski jako nuncjusz na Dominikanie

Zgon byłego nuncjusza apostolskiego, Józefa Wesołowskiego nastąpił w późnych godzinach wieczornych 27 sierpnia, a jego przyczyną były zaburzenia akcji serca – wynika z komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, wydanego po przeprowadzonej wczoraj po południu sekcji zwłok.

Oto tekst watykańskiego komunikatu w tłumaczeniu na język polski:

Po nagłej śmierci, która nastąpiła późnym wieczorem w czwartek, 27 sierpnia bieżącego roku byłego nuncjusza apostolskiego, Józefa Wesołowskiego, Biuro Watykańskiego Promotora Sprawiedliwości, w ramach wypełniani obowiązków wynikających z przysługujących mu kompetencji nakazało wykonanie badania autopsji. Powołano komisję trzech biegłych, koordynowaną przez prof. Giovanni Arcudi, wykładowcę medycyny sądowej na Rzymskim Uniwersytecie „Tor Vergata”. Badania miały miejsce wczoraj po południu i z pierwszych wniosków badania makroskopowego, wynika potwierdzenie naturalnych przyczyn śmierci, związanej z zaburzeniami akcji serca. W najbliższych dniach Urząd Promotora Sprawiedliwości zyska kolejne wyniki zwykłych badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez tę komisję.

Jak podała francuskojęzyczna agencja I - Media, pogrzeb Józefa Wesołowskiego będzie miał miejsce 31 sierpnia w Watykanie.