80 lat Koronki do Bożego Miłosierdzia

mk

publikacja 08.09.2015 13:25

- Spotkajmy się dokładnie 80 lat od chwili, gdy Pan Jezus przekazał nam przez św. Faustynę słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia - zachęca s. Gaudia.

80 lat Koronki do Bożego Miłosierdzia Agnieszka Gieroba /Foto Gość Siostra Faustyna słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego usłyszała od samego Jezusa 80 lat temu

Św. Faustyna pierwszy raz modliła się „wewnętrznie usłyszanymi słowami”, czyli właśnie Koronką do Miłosierdzia Bożego, 13 września 1935 roku.

W "Dzienniczku" opisała wizję, w której zobaczyła "anioła, wykonawcę gniewu Bożego". O skuteczności modlitwy za grzeszników zanotowała: "Kiedy się tak modliłam, ujrzałam bezsilność anioła i nie mógł wypełnić sprawiedliwej kary, która się słusznie należała za grzechy".

Następnego dnia - 14 września - usłyszała od Jezusa, jak dokładnie ma być odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. 80 lat od tych wydarzeń w Łagiewnikach odbędzie się wieczór modlitwy.

- Nasze czuwanie odbędzie się już w niedzielę 13 września w godz. 20-22. Poznamy okoliczności, w jakich została nam podarowana koronka, zrozumiemy lepiej jej znaczenie, wysłuchamy świadectw i będziemy się modlić jej słowami. Będą z nami o. Łukasz Buksa OFM oraz Krzysztof Antkowiak. Obaj muzycy poprowadzą modlitwę z ich autorskimi aranżacjami koronki - zapowiada s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

- Chcemy modlić się szczególnie za ŚDM 2016 oraz zbliżający się nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia - dodaje. Ponadto każdy może dołożyć swoją intencję, w której będą się modlić uczestnicy czuwania. Wystarczy wpisać ją w komentarzu pod "wydarzeniem" utworzonym na facebookowym profilu "Faustyna 2016".

Wszystkie wpisy zostaną wydrukowane i położone na ołtarzu podczas modlitwy. Niektóre z nich będą także odczytane.

- Przyjdźcie do kaplicy klasztornej w Łagiewnikach, do miejsca, gdzie wydarzyło się wiele cudów! - zachęca s. Gaudia.