Napisz książkę z Różańcem

jam

publikacja 01.07.2009 13:42

Z pomysłem napisania wraz z czytelnikami książki o kapłanach wystąpiły siostry loretanki. Znany już jest jej tytuł: „Dobry pasterz”

„Kapłani potrzebują naszej modlitwy oraz świadectw ludzi, wśród których na co dzień posługują” - czytamy w zachęcie, jaką kierują do czytelników Różańca i Wiary.pl  „Tak wiele ataków na duchowieństwo – nie tylko w środkach społecznego przekazu, ale w życiu zawodowym, towarzyskim. Tymczasem szacunek do kapłana zawsze był wyznacznikiem naszej narodowej tożsamości”. Dlatego siostry zachęcają, by mieć w pamięci nie tylko wielkie ikony kapłaństwa – Sapiehę, Wyszyńskiego, Popiełuszkę, Jana Pawła II, lecz  także całe rzesze podobnych kapłanów, nieznanych z imienia i nazwiska ogółowi wiernych
 
Siostry loretanki proszą, by przesyłać do nich świadectwa o kapłanach ważnych, dobrych, oddanych. Swój apel kierują także do księży, którzy mogą znać szczególnie wiele podobnych przykładów . Najlepsze z nadesłanych do Wydawnictwa Sióstr Loretanek teksty zostaną zebrane i wydrukowane w książce. Można je przesłać na adres: Wydawnictwa Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20; 04-476 Warszawa lub e-maila: rozaniec@loretanki.pl.