W najnowszym GN:

publikacja 21.10.2015 15:41

relacja z synodu biskupów poświęconego małżeństwu i rodzinie, a także jak przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wpływają na duszpasterskie ożywienie parafii i wspólnot

W najnowszym GN:

Parafialne przebudzenie (Miłosz Kluba)

Najnowszy „Gość” zwraca uwagę jak przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wpływają na duszpasterskie ożywienie parafii i wspólnot. O pomysłach na to, jak zrobić coś dobrego, ciekawego i niepowtarzalnego pod szyldem ŚDM pisze Miłosz Kluba.

 

Potrzeba jasnego nauczania (ks. Tomasz Jaklewicz)

Odbywające się w Watykanie XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów to ważne wydarzenie dla każdego katolika. Jego uczestnik arcybiskup Filadelfii Charles Chaput ujawnia, w rozmowie z księdzem Tomaszem Jaklewiczem, swoje nadzieje i obawy dotyczące głównych tematów trwających od dwóch tygodni obrad.

 

Wielka przebudowa [Andrzej Grajewski]

Mija 90 lat od ogłoszenia papieskiej bulli „Vixdum Poloniae unitas”, która ustanowiła nową strukturą kościelna w Polsce, ostatecznie i całościowo zmienioną dopiero, w 1992 r., przez Jana Paweła II. „Odzyskanie niepodległości przez Polskę postawiło przed Kościołem zadanie dostosowania granic diecezji do nowego kształtu państwa. uwzględnić nie tylko zmiany polityczne, ale i cywilizacyjne, jakie w międzyczasie zaszły w Polsce”.

 

Merkeuropa [rozmowa z prof. Ryszardem Legutką]

W Unii Europejskiej dominuje język wspólnotowy. Akcentuje się, że my wszystko robimy razem. „W praktyce nie ma żadnego „razem”, tylko decydują silni, a wśród tych silnych ten, który jest najsilniejszy” – mówi prof. Ryszard Legutko. O silnym przywództwie Niemiec w UE oraz sporze w sprawie imigrantów opowiada prof. Ryszard Legutko.