Chrońmy dzieci przed seksedukacją

Jan Hlebowicz

publikacja 08.11.2015 20:35

- Obserwowaliśmy prężnie działające organizacje prorodzinne z południowej i centralnej Polski. Zrozumieliśmy, że podobna inicjatywa potrzeba jest także w naszej archidiecezji - mówi Marcin Twardokus, twórca "Rodziny w drodze".

Chrońmy dzieci przed seksedukacją Jan Hlebowicz /Foto Gość Inicjatywę "Rodzina w drodze" tworzą rodziny, małżeństwa i osoby samotne

W archidiecezji gdańskiej rozpoczęła działalność nowa organizacja pozarządowa "Rodzina w drodze".

- Chcemy kształtować pozytywne myślenie o rodzinie, miłości małżeńskiej, wierności i czystości. Ale także ostrzegać przed niebezpieczeństwami, jakie niosą za sobą m.in. ideologia gender czy seksedukacja w szkołach - tłumaczy M. Twardokus.

Wszystko zaczęło się pod koniec sierpnia tego roku. Grupa przyjaciół wzięła udział w manifestacji "Stop deprawacji dzieci w edukacji", która odbyła się w Warszawie.

- To spotkanie oraz niepokojące informacje o obecności gender w polskich szkołach zainspirowały nas do działania - opowiada Marek Targoński, współtwórca organizacji. 

- Uświadomiliśmy sobie, że musimy zrobić wszystko, by mieć wpływ na wychowanie naszych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Niestety, w wielu krajach Europy Zachodniej jest to już niemożliwe. Matki i ojcowie idą do więzienia za sprzeciw wobec udziału własnych dzieci w "obowiązkowej, neutralnej światopoglądowo edukacji seksualnej", która stawia na jednym poziomie małżeństwa ze związkami homo-, bi- czy transseksualnymi - uzupełnia Marcin.

Niestety, jak zauważają członkowie nowej organizacji, środowiska katolickie i konserwatywne we Francji czy w Niemczech nie przeciwstawiły się gender w odpowiednim czasie.

- Protestują dopiero teraz, gdy skutki formalne ograniczają ich prawa rodzicielskie. My nie chcemy powielić tego błędu - zaznacza Marek.

Dlatego już 22 listopada organizacja zaprasza na spotkanie "Chronimy dzieci. Gender niebezpieczna seksedukacja", które odbędzie się o 17.00 w parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie.

Wstęp bezpłatny.

Więcej na temat tego wydarzenia już wkrótce na gdansk.gosc.pl.

Działalność inicjatywy "Rodzina w drodze" nie ogranicza się jednak wyłącznie do przestrzegania przed gender i seksedukacją.

- Nie chcemy się tylko bronić, ale przede wszystkim tworzyć w polskim społeczeństwie przyjazny klimat dla rodzicielstwa - mówi Marek.

- W niedalekiej przyszłości zorganizujemy cykl spotkań dla rodziców i małżonków. Te zajęcia będą swojego rodzaju odpowiedzią na plagę rozwodów, z którą mamy do czynienia także na Pomorzu. Podczas specjalnych warsztatów będziemy mówić o dobrej komunikacji w małżeństwie oraz odpowiemy na pytanie "Jak radzić sobie z kryzysami w związku?". Poruszymy również temat różnic międzypokoleniowych, które są źródłem wielu rodzinnych konfliktów - wylicza Marcin.

Organizacja planuje także w najbliższym czasie wykład Zbigniewa Barcińskiego, prezesa Stowarzyszenia Pedagogów Natan, podczas którego rodzice dowiedzą się, jakie są ich prawa dotyczące wychowania własnych dzieci i jak mogą na co dzień z nich korzystać.

- Planów jest znacznie więcej. Jednak jako młoda, licząca niewiele ponad 10 osób organizacja, nie będziemy w stanie ich zrealizować bez wsparcia życzliwych osób - mówi Marcin.

- Zapraszamy na nasze spotkania wszystkich - rodziny, małżeństwa i osoby samotne. Jeśli przyszłość wasza i waszych dzieci nie jest wam obojętna, włączcie  się w naszą inicjatywę - zachęca Marek. 

Każdy, kto chce dołączyć do inicjatywy "Rodzina w drodze", może napisać na adres: m.twardokus@wp.pl albo wejść na profil organizacji na Facebooku.

Więcej na temat nowej organizacji w 46. numerze "Gościa Gdańskiego".