3-letni Fabian odnaleziony!

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 04.12.2015 21:48

Policjanci z Mazowsza, wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Katowicach zatrzymali ojca 3-letniego Fabiana. Chłopiec jest cały i zdrowy.

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 3- letniego Fabiana, porwanego w Radomiu Sukcesem zakończyły się poszukiwania 3- letniego Fabiana, porwanego w Radomiu

Do zatrzymania doszło pod Katowicami na autostradzie A-4, na odcinku prowadzącym w stronę Wrocławia. - Dziecko jest całe i zdrowe. Zatrzymano ojca chłopca, poszukiwanego od kilku dni na podstawie listu gończego za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności - informuje Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji.

Ojciec jechał samochodem z dzieckiem w towarzystwie dwóch mężczyzn. Dziecko zostanie przekazane matce, a trzej mężczyźni, po przewiezieniu do Radomia będą składać wyjaśnienia.

Za uprowadzenie chłopca ojcu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie Sąd Rejonowy w Radomiu zadecydował, że zatrzymane wcześniej trzy osoby (kobieta i dwóch mężczyzn), podejrzane o udział w uprowadzeniu Fabiana pozostaną na wolności.

- Sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienia sądu niższej instancji i przychylił się do jego oceny, że w sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo popełnionego czynu przez podejrzanych, jednak nie zachodzi żadna z przesłanek uzasadniających konieczność zabezpieczenia toku postępowania przez zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych - wyjaśnia Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik sądu. Jej zdaniem w ocenie sądu nie ma obawy matactwa ze strony podejrzanych i nie ma groźby utrudniania postępowania.