1050 Mszy św. w intencji Polski

Agata Ślusarczyk

publikacja 14.01.2016 16:29

"1050 Mszy św. w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom Chrztu św.” - pod takim hasłem wystartowała ogólnopolska inicjatywa modlitwy za ojczyznę.

1050 Mszy św. w intencji Polski Agata Ślusarczyk /Foto Gość - Ojczyzna potrzebuje wzmożonej modlitwy - uważa ks. Roman Trzciński, inicjator modlitewnej akcji

Zainicjowana przez Akademicką Wspólnotę Ewangelizacyjną Woda Życia akcja wpisuje się w obchodzoną w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Patronem inicjatywy został Jan Paweł II. - Papież podczas swojej pierwszej pielgrzymi do Polski w 1979 r., na pl. Zwycięstwa modlił się o Ducha Św. dla ojczyzny. Chcemy kontynuować modlitwę papieża i za jego wstawiennictwem przyzywać Ducha Św. Modlitwą ogarniamy wszystkich Polaków, Europę i świat - mówi ks. Roman Trzciński, duszpasterz wspólnoty.

Akcja modlitewna ma mieć charakter ogólnopolski. Msze św. za Polskę w intencji wierności przyrzeczeniom Chrztu św. może zamówić każdy wierny.

Dodatkowo, pod adresem www.1050mszy.pl powstaje strona internetowa, na której będzie można zamieścić informację o terminach Mszy św. w całej Polsce, modlitwy za ojczyznę i świadectwa.

- Chodzi o to, by jak najwięcej osób gromadziło się na wspólnej liturgii. W dzisiejszych czasach Polska, Europa i świat są szczególną areną walki duchowej. Dlatego potrzebna jest wzmożona modlitwa - wyjaśnia duchowny.

Pierwsza Msza św. w intencji Polski została odprawiona 12 stycznia w kościele św. Jakuba Apostoła na Ochocie. W planach są kolejne m.in. w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie.