Przeciwni promocji seksu wśród nieletnich

KAI |

publikacja 10.08.2009 20:07

Katolickie szkoły ze stanu Australia Zachodnia będą bojkotować wirtualny program edukacyjny stworzony przez władze stanowe, gdyż promuje on wartości niezgodne z nauką Kościoła – donosi "The Sunday Times"

Odpowiedzialny za katolicką edukację w tym największym stanie kontynentu, Ron Dullard zapowiedział, że szkoły nie będą nawet wspominać o nowej stronie internetowej do wychowania seksualnego. Portal ten zawiera informacje m.in. na temat stosunków seksualnych, zachęca do używania środków antykoncepcyjnych, w tym także do pigułki wczesnoporonnej "dzień po". Zdaniem Dullarda, przedwczesna seksualizacja życia nastolatków stanowi poważny społeczny problem.

Na stronie interenowej "Get the Facts", wymyślonej przez urzędników ze stanowego wydziału zdrowa, mówi się, że aktywność seksualna może być "fantastyczna", przestrzegając jednocześnie przed jej niebezpieczeństwami. Autorzy sugerują także, że jednym z zalecanych sposobów odkrywania własnego ciała jest masturbacja.

Według portalu, który podkreśla, że jest jednym z niewielu kompetentnych źródeł informacji w sprawach intymnych, 35 proc. nastolatków w wieku od 14 do 17 lat uprawia seks.

Strona wzbudziła duże zaniepokojenie wśród katolickich rodziców.