Zastrzelono ministra budownictwa Inguszetii

PAP |

publikacja 12.08.2009 10:48

Minister budownictwa Inguszetii Rusłan Amierchanow został zastrzelony w środę w stołecznym mieście Magas - podało MSW tej rosyjskiej republiki na Północnym Kaukazie.

"Dziś rano dwóch nieznajomych w maskach, jeden z automatem, drugi z pistoletem, wtargnęło do gabinetu ministra i z bliska oddało strzały do Rusłana Amierchanowa i jego asystenta Magomieda Amierchanowa, który próbował przeszkodzić zabójcom. Minister zmarł od poniesionych ran, jego asystent jest ranny" - opisał zdarzenie przedstawiciel MSW.

Dodał, że samochód, którym uciekli sprawcy, miał numery rejestracyjne Osetii Północnej.

Siły bezpieczeństwa Inguszetii wiążą zamach z działalnością służbową ministra - podała agencja ITAR-TASS. W ostatnim czasie przeprowadzano w republice kontrole inwestycji budowlanych. Niewykluczona jest jednak i wersja obyczajowa zabójstwa.

ITAR-TASS przypomina, że na Północnym Kaukazie dokonano w ostatnich miesiącach kilku głośnych zabójstw, których ofiarami byli przedstawiciele administracji państwowej i obrońcy praw człowieka.

22 czerwca w zamachu bombowym ciężko ranny został prezydent Inguszetii Junus-Bek Jewkurow. Oskarżył on o zamach kaukaskich rebeliantów.