Lednica Seniora już 5 września

KAI |

publikacja 18.08.2009 17:56

Po raz szósty 5 września pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia na Polach Lednickich zgromadzą się uczestnicy Lednicy Seniora - organizowanego dla ludzi starszych czuwania modlitewnego na wzór odbywających się tam Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży.

Lednica Seniora Henryk Przondziono/Agencja GN Lednica Seniora
Pierwsze spotkanie seniorów na lednickich polach. Uczestnicy przechodzą pod ogromną stalową rybą

Organizatorzy spotkania zapraszają "wszystkich kochanych seniorów, naszych Rodziców, Dziadków, Wychowawców do wspólnego przeżywania entuzjazmu Wiary nad Lednicą".

Twórca i animator spotkań na Lednicy, dominikanin o. Jan Góra wystosował m.in. specjalny list do kapłanów-seniorów. "Nie wyobrażamy sobie duszpasterstwa młodzieży i duszpasterstwa akademickiego bez obecności ludzi starszych, a tym bardziej starszych kapłanów. Pragniemy zatem serdecznie zaprosić starszych księży do uczestnictwa w spotkaniu, w koncelebrze, posłudze spowiedzi i wspólnym odmawianiu brewiarza" - napisał o. Góra.

"Wasze doświadczenie, pasja i zaangażowanie oraz Wasze świadectwo są skarbem Kościoła i naszym. Pragnę z miłością pochylić się nad tym skarbem i ukazać go społecznie" - dodaje w liście o. Góra, prosząc jednocześnie młodszych księży o umożliwienie i pomoc w przyjeździe na Lednicę starszym kapłanom.

Organizatorzy zapowiadają, że program Lednicy Seniora będzie jak co roku "przeżywaniem tego, co było tematem także czerwcowego Spotkania Młodych. W tym roku jest to ogarniająca życie każdego człowieka rzeczywistość czasu".

Elementem tego przeżywania będzie wspólna modlitwa Lednicką Liturgią Czasu, a więc brewiarzem dla świeckich. Każdy uczestnik - podobnie jak w czerwcu - otrzyma też butelkę z naniesioną płaskorzeźbą chrztu Jezusa w Jordanie - idealnie nadającą się na wodę święconą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00. W programie Lednicy Seniora m.in. Msza św., wspólny wybór Chrystusa, adoracja, śpiewy i tańce lednickie.

Pierwszą Lednicę Seniora zorganizowano w 2004 roku. W ub. roku spotkanie zgromadziło kilka tysięcy osób.

TAGI: