Pielgrzymka na rolkach w internecie

KAI |

publikacja 20.08.2009 14:58

Pielgrzymi na rolkach wyruszą z Warszawy na Jasną Górę w sobotę 22 sierpnia. 270 kilometrów pokonają w 3 dni. Przejazd rolkowych pątników można będzie śledzić w serwisie e-pielgrzymka.pl, dzięki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek oraz galerii zdjęć MMS i mikroblogowi.

Pielgrzymka na rolkach w internecie Henryk Przondziono/Agencja GN

Pielgrzymi wyruszą po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 7 rano na warszawskim Bemowie w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów. Na Jasną Górę dotrą po południu 25 sierpnia i w dniu następnym wezmą udział w uroczystościach ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W pielgrzymce weźmie udział ponad 50 osób, które pojadą na rolkach w dwóch grupach. Przewodnikiem będzie ks. Łukasz Dybowski, duszpasterz sportowców diecezji częstochowskiej. - 50 pielgrzymów, pięć Mszy św., 4 dni jazdy i 3 księży na rolkach! To jedyna taka pielgrzymka w Polsce, a może i na świecie - charakteryzuje inicjatywę Michał Pękała, jeden z organizatorów pielgrzymki.

W czasie rolkowej wędrówki pątnicy będą wysyłać MMS-y do galerii oraz SMS-y do pielgrzymkowego mikrobloga w serwisie e-pielgrzymka.pl. Ich drogę będzie można obserwować na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek.

Internauci mogą wpisać się na e-Listę Pielgrzymów jako “przyjaciel pielgrzymki” i duchowo towarzyszyć jasnogórskim rolkowcom.

Szczegółowe informacje dot. Pielgrzymki na Rolkach dostępne są na stronach internetowych: rolkowa.pl oraz e-Pielgrzymka.pl