"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy"

CME/kab

publikacja 10.09.2009 16:45

Po raz kolejny rozpoczęła się ogólnopolska akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”, organizowana od 9 lat przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy" www.prezent.cme.org.pl "Jeden prezent to więcej niż jeden uśmiech"

W ramach akcji zebrane w przedszkolach, szkołach, oraz w parafiach podarunki (zabawki, przybory szkolne, słodycze), zapakowane w pudełka po butach, wysyłane są do potrzebujących dzieci na Ukrainie i w Afryce.

W ubiegłej edycji udało się ich wysłać 4791, prezenty trafiły do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W tym roku w dwóch zaprzyjaźnionych z organizatorami szkołach prowadzonych przez misję katolicką w Pobe Mengao w Burkina Faso na prezenty czekać będzie ok. 1000 uczniów. 

Podobnie ukraińscy partnerzy CME, którzy przekazują prezenty dalej do dzieci w polskich szkołach, domach dziecka, ubogich rodzinach i parafiach,  liczą na podobną, jak w ubiegłym roku, ilość prezentów - ok. 4500 tyś. 

Mottem tegorocznej edycji są słowa Antoine de Saint-Exupéry: „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje”. Organizatorzy mają nadzieję, że staną się one zachętą dla ludzi dobrej woli.

Więcej informacji na stronie www.prezent.cme.org.pl.