O miłości według Wojtyły

Justyna Jarosińska

publikacja 18.07.2016 15:08

Po tym, jak pielgrzymi z Filipin zobaczyli lubelską archikatedrę, kościół dominikanów oraz Starówkę, przyszedł czas na zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Filipińscy pielgrzymi z chęcią zasiedli w studenckich ławach. Justyna Jarosińska /Foto Gość Filipińscy pielgrzymi z chęcią zasiedli w studenckich ławach.

Filipińczycy byli pierwszą grupą pielgrzymów, uczestników ŚDM, która odwiedziła Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczelnia na przyjazd gości z zagranicy przygotowała specjalny plan wizyty. - Każda grupa zwiedzająca najpierw uczestniczy w wykładzie, który prowadzi ks. prof. Andrzej Szostek, później ogląda film promocyjny, a na końcu zwiedza naszą uczelnię - wyjaśniają pracownicy KUL zajmujący się uczestnikami ŚDM podczas ich wizyt na uczelni. 

Goście z Filipin dotarli na KUL z lekkim opóźnieniem. - Oni są wszystkim tak bardzo urzeczeni, wszystko jest dla nich bardzo ekscytujące - wyjaśnia opiekun grupy ks. Tomasz Makarewicz. - Wielkim wydarzeniem była przed chwilą możliwość adoracji relikwii Krzyża świętego, w której uczestniczyli podczas zwiedzania bazyliki ojców dominikanów - dodaje. 

- Macie przepiękną katedrę i kościół dominikanów - mówią zgodnie goście z Filipin. - Piękny jest też budynek uniwersytetu, my takiego nie mamy. 

Filipińczycy prosto z autokaru, który wjechał na plac KUL, udali się na spotkanie z ks. prof. Andrzejem Szostkiem. - Będę im mówił oczywiście o miłości i odpowiedzialności według Wojtyły, jakżeby inaczej - informuje ks. Szostek. 

Jutro KUL odwiedzi przeszło 150-osobowa grupa pielgrzymów z Francji. Program ich wizyty będzie dokładnie taki sam jak ten, w którym dziś uczestniczyli Filipińczycy. - Chcemy podzielić ich jednak na trzy grupy, by mogli zwiedzać w komfortowych warunkach - wyjaśniają pracownicy KUL. 

Przeczytaj także: Kochamy waszego papieża