Abp Zimoń: Wyrok przejawem cywilizacji śmierci

publikacja 23.09.2009 14:00

Na Górnym Śląsku jesteśmy szczególnie wyczuleni na każdy zamach na życie. Chronimy je od poczęcia po naturalną śmierć. W jego obronie używamy czasem ostrych słów, ale są one prawdziwe - stwierdził w specjalnym oświadczeniu po ogłoszeniu wyroku abp Damian Zimoń.

Abp Zimoń: Wyrok przejawem cywilizacji śmierci Henryk Przondziono Arcybiskup Damian Zimoń

Poniżej publikujemy pełny tekst jego oświadczenia.

Mam jeszcze w oczach zwęglone twarze górników, którzy zginęli w ostatniej katastrofie w kopalni „Wujek-Śląsk” i poparzone oblicza tych, którzy przebywają w szpitalach. Widząc ogromne wysiłki, aby ich uratować, człowiek zdaje sobie sprawę, jak cenne jest ludzkie życie.
 
W tym kontekście, na Górnym Śląsku jesteśmy szczególnie wyczuleni na każdy zamach na życie. Chronimy je od poczęcia po naturalną śmierć. W jego obronie używamy czasem ostrych słów, ale są one prawdziwe.
 
Uważam, że dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach jest nie tylko przejawem ograniczenia wolności słowa w prasie, ale także przejawem cywilizacji śmierci.
Nie rozumiem stwierdzenia Sądu, że aborcję można nazywać zabójstwem w sensie ogólnym, ale już nie w odniesieniu do konkretnej osoby.
Modlę się w intencji tych, którzy rozpoczęli proces przeciw „Gościowi Niedzielnemu” i dziękuję Bogu, że córka Pani Tysiąc, żyje.
 
Niech św. Ojciec Pio, patron dnia dzisiejszego, wyprosi nam wszystkim łaskę pokuty i pojednania.
 
                                                                          
+ Damian Zimoń 
Metropolita Katowicki
Katowice, dnia 23 września 2009 r.