Uczmy się być wierni

Grzegorz Brożek

publikacja 14.08.2016 15:10

W 75. rocznicę śmierci św. Maksymiliana jego czciciele modlili się w Koszycach Wielkich.

Uczmy się być wierni Grzegorz Brożek /Foto Gość W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji

Na modlitewne spotkanie przybyli członkowie Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji.

Mszy św. w kościele w Koszycach Wielkich przewodniczył bp Władysław Bobowski.

Po Eucharystii wszyscy mogli obejrzeć zorganizowaną przez Jana Hajdugę, prezesa MI 2 w diecezji tarnowskiej bardzo interesującą wystawę przypominającą życie i dzieło św. Maksymiliana. 

- Głównym motywem naszego spotkania jest uczczenie 75. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Ale chcemy też podziękować odchodzącemu ks. proboszczowi Kazimierzowi Uczmy się być wierni   Grzegorz Brożek /Foto Gość Obraz św. Maksymiliana w kościele w Koszycach Wielkich Bonarkowi za długoletnią opiekę nad obchodzącym 20-lecie działania Rycerstwa Niepokalanej w Koszycach Wielkich - mówi ks. Stanisław Śliwa, asystent kościelny MI 2 w diecezji tarnowskiej.

- Patrzmy na św. Maksymiliana, który umiał pracować i żyć tak, aby wszystko, co podejmował służyło Bogu, służyło chwale Niepokalanej, służyło dobru ludzi - zachęcał czcicieli bp Władysław w homilii.

Wszyscy znają św. Maksymiliana jako człowieka, który oddał życie za drugiego człowieka.

- Dziś może nie chodzi w naśladowaniu św. Maksymiliana o męczeństwo, ale o wierność ideałom, wartościom, które czasem przyjmujemy jak św. Maksymilian od dziecka. Tu w grę wchodzi tzw. białe męczeństwo, być wiernym na co dzień, mimo niesprzyjających okoliczności, podejmując walkę z tym co trudne, iść pod prąd, nieraz po prostu męcząc się z różnymi przeszkodami, których nie brakuje - dodaje ks. Śliwa.