UKSW: Turystyka Krajów Biblijnych

KAI |

publikacja 28.09.2009 16:24

Poznawanie specyfiki regionów znanych z kart Pisma Świętego oraz merytoryczne przygotowanie przewodników grup – to niektóre elementy programu studiów Turystyki Krajów Biblijnych.

Nowy kierunek rusza w październiku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Studenci będą przemierzać szlaki miejsc świętych najpierw na mapach, pod okiem kompetentnej kadry profesorskiej, by z czasem oprowadzając po nich dzielić się swoją fascynacją i gruntowną wiedzą z innymi” – zapowiadają organizatorzy.

Program studiów obejmuje m.in. wykłady z geografii, historii i archeologii krajów Bliskiego Wchodu i Azji Mniejszej oraz zajęcia z języków biblijnych: hebrajskiego i greckiego. Studenci zapoznają się również z podstawami prawnymi uprawiania turystyki i nauczą się przygotowania warsztatu przewodnika.

Ponadto w programie kształcenia znajdują się: biblistyka, historia Kościoła, teologia dogmatyczna i moralna.

Kierunek Turystyka Krajów Biblijnych to jednolite, magisterskie studia dzienne, na których przewidziano w tym roku limit 30 miejsc.

Podobny kierunek istnieje już w kilku innych uczelniach w Polsce, m.in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego został powołany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1999 roku na bazie istniejącej od 1954 r. Akademii Teologii Katolickiej. Uczelnia posiada 9 wydziałów na których studiuje ok. 20 tys. studentów.