Polak rajdowym mistrzem Europy

PAP |

publikacja 18.09.2016 15:20

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) po raz drugi z rzędu został rajdowym mistrzem Europy. Tytuł zapewnił sobie dobrym występem w Rajdzie Lipawy. W klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą cyklu ma już bezpieczną przewagę nad rywalami.

Polak rajdowym mistrzem Europy Makary / CC 3.0 Kajetan Kajetanowicz

Na Łotwie Kajetanowicz, którego pilotem jest Jarosław Baran, zajął czwarte miejsce. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Ralfs Sirmacis (Skoda Fabia R5), a drugi był Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który jako jedyny mógł jeszcze zagrozić końcowemu triumfowi Polaka.

Mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała - z pilotem Danielem Dymurskim (Subaru Impreza STI) - zapewnił sobie końcowy triumf w kategorii ERC2, choć załoga miała wypadek na ostatnim odcinku specjalnym i nie ukończyła zawodów.

Ostatnia eliminacja mistrzostw Europy odbędzie się w dniach 7-9 października na Cyprze.