PiS zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. nawoływania do przemocy

PAP |

publikacja 08.12.2016 11:21

Posłanka PiS Joanna Kopcińska zapowiedziała w czwartek, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z falą agresji w internecie; dodała, że zawiadomienie będzie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do niej.

PiS zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. nawoływania do przemocy www.wp.mil.pl Pistolet P64 (na zdj.) znajdował się na wyposażeniu służb policyjnych PRL

"Po ostatniej ogromnej fali agresji, która pojawiła się w internecie apelowałam w zeszłym tygodniu razem z moimi kolegami samorządowcami z Łodzi o to, aby nie namawiać do przemocy. Ta fala agresji skierowana była przeciwko politykom PiS. Niestety, nasze apele pozostały bez odzewu, w kolejnych dniach pojawiają się nowe groźby, nowe ataki. Nie mogę pozostawić tej sprawy bez zakończenia, składam zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do mojej osoby" - powiedziała Kopcińska na konferencji w Sejmie.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki dodał, że z "wielką przykrością musi stwierdzić", że w czwartek pojawiły się kolejne agresywne wpisy na portalach społecznościowych. "W tym jeden o możliwości użycia broni, a także zawierający informacje, że koledzy osoby, która się wypowiada na tym portalu nie zdali broni i gotowi są jej użyć" - powiedział Terlecki.

"To jest przestępstwo, to jest nawoływanie już nie do przestępstwa, ale do zbrodni, to jest zagrożone bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi i mam nadzieję, że te konsekwencje zostaną wyciągnięte; mam nadzieję, że ten pan jest zatrzymany, a w jego domu i w domach jego kolegów są przeprowadzane sprawdzenia, czy broń, którą posiadają jest legalna i czy ta broń rzeczywiście powinna znajdować w ich rękach" - powiedział Terlecki.

Dodał, że takie groźby stwarzają niezwykle niebezpieczną sytuację w Polsce. "Jest jasne, że trzeba temu bardzo stanowczo przeciwstawić się" - dodał Terlecki.

Przypomniał, że przed paru laty doszło do zabójstwa pracownika biura PiS w Łodzi Marka Rosiaka.