Liechtenstein skreślony z listy rajów podatkowych

PAP |

publikacja 11.11.2009 21:59

11.11. Vaduz (PAP/AFP) - Liechtenstein, który podpisał we wtorek swoje dwunaste porozumienie dotyczące wymiany informacji finansowo-bankowych zgodnie ze standardami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), został skreślony przez tę organizację z "szarej listy" rajów podatkowych.

Liechtenstein skreślony z listy rajów podatkowych Kuba Szymczuk Agencja GN OECD uznała w środę Liechtenstein za jurysdykcję spełniającą międzynarodowe standardy współpracy w dziedzinie fiskalne

"OECD uznała w środę Liechtenstein za jurysdykcję spełniającą międzynarodowe standardy współpracy w dziedzinie fiskalnej" - stwierdza komunikat wydany w Vaduz.

Ostatnie porozumienie zostało zawarte przez to małe alpejskie księstwo po wielomiesięcznych negocjacjach z Holandią, a poprzednie m.in. z Irlandią, San Marino, Francją, Andorą, Monako, Luksemburgiem i USA.

Lichtenstein prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie porozumień o wymianie informacji finansowej z Włochami, Australią, Norwegią, Szwecją, Finlandią oraz Islandią.