Pożegnanie z Łodzią

Maria Grabowska

dodane 21.01.2017 22:46

Po czterech latach posługi arcybiskup Marek Jędraszewski opuszcza Łódź. W sobotę, 21 stycznia, w archikatedrze diecezjanie pożegnali metropolitę.

Abp Jędraszewski metropolitą łódzkim formalnie pozostanie do następnej soboty Maria Grabowska Abp Jędraszewski metropolitą łódzkim formalnie pozostanie do następnej soboty

Rzesze wiernych, duchowni, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, reprezentanci zakonów, stowarzyszeń, parafii uczestniczyli w sobotę w Łodzi w kanonicznym pożegnaniu metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Podczas homilii arcybiskup mówił, że 8 września 2012, kiedy obejmował urząd pasterski w kościele łódzkim, nie spodziewał się, że jego posługa trwać będzie tak krótko.

Nawiązał także do tekstu ulubionej przez Papieża Jana Pawła II pieśni "Barka".

- Swoją barkę pozostawiam na brzegu, razem z Tobą nowy zacznę dziś łów. Ja nie barkę, a Łódź i to przez duże "Ł" zostawiam - mówił. I zaraz dodał: - Żal odjeżdżać.

Na zakończenie homilii podziękował wszystkim, których Pan Bóg postawił na jego drodze w archidiecezji.

Za tydzień hierarcha obejmie urząd metropolity krakowskiego. Abp Jędraszewski metropolitą łódzkim formalnie pozostanie do następnej soboty.

Potem - do czasu wskazania przez papieża Franciszka nowego metropolity łódzkiego - miejscową kurią będzie kierował administrator diecezji.