Zasiłki dla wszystkich rodzin

PAP |

publikacja 09.12.2009 07:57

Resort pracy przygotowuje rewolucyjne zmiany w sposobie przyznawania świadczeń rodzinnych - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Zasiłki dla wszystkich rodzin Wendy Piersall (@eMom)/www.flickr.com (cc) Resort pracy przygotowuje rewolucyjne zmiany w sposobie przyznawania świadczeń rodzinnych

Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, chce zdecydowanie podnieść kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczeń rodzinnych. Skorzystałoby z nich więcej osób.

Minister mówi gazecie, że chciałaby powiązać system świadczeń rodzinnych z obecnie obowiązującą ulgą rodzinną. A to oznacza, że podstawowe kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń wzrośnie z 504 zł na osobę w rodzinie do 1,1 tys. zł.

Z nieoficjalnych informacji "DGP" wynika też, że resort rozważa całkowite zniesienie tego kryterium. Gdyby tak się stało, zasiłki rodzinne trafiłyby do wszystkich rodzin, bez względu na osiągany dochód. Wtedy otrzymywałoby je, nie jak obecnie, około 3 mln osób, ale prawie 7,5 mln dzieci.