Święto Brata Alberta

mk

publikacja 08.06.2017 12:55

Ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Brata Alberta odbędą się w sobotę 10 czerwca w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

Święto Brata Alberta Miłosz Kluba /Foto Gość Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach

Mszy św. o godz. 12 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Eucharystię poprzedzi natomiast oratoryjno-kantatowy koncert, który rozpocznie się o 10.45.

Do udziału w sobotnich uroczystościach zachęca w specjalnym zaproszeniu abp Marek Jędraszewski.

"Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania" - pisze metropolita krakowski.

Do uczestnictwa w obchodach zaprasza on "wszystkie parafie Archidiecezji Krakowskiej, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, studentów, młodzież, wszystkich, dla których św. Brat Albert jest szczególnym wzorem realizacji przykazania miłości bliźniego".

Kolejnym punktem Roku Brata Alberta będzie Msza św. w jego liturgiczne wspomnienie, czyli 17 czerwca, w krakowskim sanktuarium "Ecce Homo". Odpustowej Eucharystii będzie tam przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj także: