Pectus, bp Ryś, Krosny i taternicy w sutannach

Maciej Rajfur

dodane 20.06.2017 20:16

Chociaż zapisy na 24. Salwatoriańskie Forum Młodych zostały zamknięte, są wydarzenia, na które warto zajrzeć choćby na jeden wieczór. Do zobaczenia w Dobroszycach!

Pectus, bp Ryś, Krosny i taternicy w sutannach Maciej Rajfur /Foto Gość Ireneusz Krosny to najpopularniejszy polski mim, który od lat bawi Polaków

Coroczne spotkanie dla młodzieży rozpocznie się już 8 lipca. Miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki, ale trudno się dziwić. Oferta, jaką przygotowali salwatorianie, jest naprawdę atrakcyjna. Wakacje z Panem Bogiem zwracają uwagę młodych, gdy organizowane są z pomysłem, w niekonwencjonalny sposób.

Po pierwsze, jak magnes przyciąga młodzież szeroka gama warsztatów, na których uczestnicy mogą rozwijać lub poznać swoje pasje i talenty. W tym roku zaplanowano aż 21 grup, w tym po raz pierwszy: dj-owanie, iluzja karciana, warsztat liturgiczny, rozwoju osobistego (coaching) i mozaika. A oprócz tego m.in. piłka nożna, pierwsza pomoc, język migowy, beat box, fotografia, teatr.

- Tegoroczne forum poświęcamy Pismu Świętemu, o którym chcemy dużo mówić. Jak powszechnie wiemy w Kościele, wiara katolicka przekazywana jest za pomocą Tradycji i właśnie Pisma Świętego i my tutaj dotykamy tematu Biblii. Będziemy zachecać młodych ludzi, by wsłuchiwali się w słowo Boże - żywe, mocne i skuteczne. Ono daje daje odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania młodego społeczności, tylko trzeba się na nie otworzyć - przekonuje ks. Łukasz Anioł SDS, jeden z organizatorów.

Salwatoriańskie Forum Młodych to nie tylko modlitwa, spotkanie z Bogiem i rozwojowe warsztaty, ale także rozrywka i nauka w przystępny sposób, którą przekazują zaproszeni goście. Na tę część forum zapraszamy każdego zainteresowanego do Dobroszyc przy ul. Stawowej 23.