Katowice: Odebrałeś talon na spowiedź?

Radio eM/ksas

publikacja 22.12.2009 18:19

W centrum Katowic na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia działali „akwizytorzy” Jezusa. Wszystko za sprawą Ruchu Światło -Życie archidiecezji katowickiej, który po raz kolejny przed świętami prowadził ewangelizację uliczną.

 W centrum miasta, na ul. Stawowej, przechodnie mogli przyłączyć się do wspólnego kolędowania albo... odebrać talon na spowiedź. W akcję włączyły się również inne wspólnoty, między innymi Niniwa i Duszpasterstwo Akademickie. Sami przechodnie, choć zaskoczeni, przyznawali że zaproszenie na chwile refleksji i przypomnienie o istocie świąt jest potrzebne

„Chcemy się dzielić tym, jak my przeżywamy Boże Narodzenie. Pokazać, że święta Narodzenia Pańskiego, to coś więcej niż tylko choinka i światełka na wystawach” - mówi współorganizatorka akcji Agnieszka Pietruszka.

„Akwizytorzy Jezusa” pytali ludzi, jak przygotowują się do świąt, zachęcali ich do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Kto jest gwiazdą tych świąt?”.

„Reakcje są różne” - relacjonuje Agnieszka Pietruszka. - „Są tacy którzy przebiegają, nie chcą z nami rozmawiać, ale wielu jest takich, którzy dzielą się z nami tym, jak przeżywają święta. Nie wiemy, Jak Pan Jezus działa w ich sercach, ale wierzymy, że coś tam się poruszyło” - dodaje.