Trzej Królowie odesłani z imigrantami

PAP |

publikacja 05.01.2010 19:43

W szopce w katedrze w Agrigento na Sycylii nie będzie figur Trzech Króli, ponieważ - jak wyjaśniono w umieszczonej obok nocie - "zostali odesłani z granicy, razem z innymi imigrantami".

Trzej Królowie odesłani z imigrantami Mirosław Rzepka/Agencja GN Święto Trzech Króli, przypadające na 6 stycznia zostało ogłoszone dniem wolnym od pracy

Autorem tej zaskakującej inicjatywy jest dyrektor miejscowej Caritas, a uzgodnił ją z wcześniej z arcybiskupem miasta, Francesco Montenegro.

"To prowokacja, która ma skłonić do myślenia" - wyjaśnił dyrektor Caritas Valerio Landri. Podkreślił, że napis, jaki umieścił na szopce, jest głosem w toczącej się we Włoszech dyskusji na temat walki z nielegalną imigracją.

"Jesteśmy świadomi tego, że konieczne są regulacje w kwestii nielegalnej imigracji, ale należy zrozumieć, że jeśli ludzie ci uciekają ze swoich ziem wyłącznie z desperacji i ze strachu, należy umieć ich przyjąć" - dodał. "Jeśli Dzieciątko Jezus zechciałoby przybyć do nas dzisiaj, w 2010 roku, bardzo prawdopodobne jest to, że także ono zostałoby odesłane z granicy, jak to spotyka setki naszych biednych braci"- stwierdził szef Caritas.