Australia: Uzdrowiona opowiada o cudzie

KAI |

publikacja 12.01.2010 12:10

„Naprawdę wierzę w cuda” – mówi 66. letnia Kathleen Evans, która została uzdrowiona za wstawiennictwem bł. Mary Mackillop. Dzięki temu przypadkowi będzie możliwa kanonizacja założycielki zgromadzenia św. Józefa.

Australia: Uzdrowiona opowiada o cudzie wikimedai commons (PD) Bł. Mary Mackillop

Jeden z podpisanych 19 grudnia 2009 roku dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczy właśnie tego cudu, przypisywanego wstawiennictwu błogosławionej z Antypodów.

Kathleen Evans, pochodząca z Lake Macquarie, przyznaje w rozmowie z siecią medialną ABC, że lekarze zdiagnozowali u niej raka płuc oraz nowotwór mózgu. Uznano, że operacje nic nie dadzą. Według lekarzy, miała wtedy przed sobą tylko kilka miesięcy życia. Postanowiła więc modlić się za wstawiennictwem bł. Mary MacKillop. Dostała jej obrazek i fragment habitu zakonnego. Po 10 miesiącach intensywnej modlitwy w organizmie kobiety nie było śladu po raku. „Lekarz zapytał, jakiej terapii się poddałam, czy to była medycyna alternatywna. Gdy powiedziałam, jak to się stało, był wstrząśnięty ” – opowiada Evans.

Bł. Mary MacKillop uznawana jest w Australii za narodową pionierkę edukacji oraz nowoczesnych dzieł miłosierdzia. Beatyfikował ją w 1995 roku Jan Paweł II, w roku 2008 podczas Światowych Dni Młodzieży w Australii u jej grobu modlił się Benedykt XVI.