Katowice: Zbiórka ofiar na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

ksas

publikacja 15.01.2010 16:58

O modlitwę i pomoc materialną ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti zwrócił się do wiernych metropolita katowicki abp Damian Zimoń w apelu, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach archidiecezji w najbliższą niedzielę, 17 stycznia 2009 r.

Katowice: Zbiórka ofiar na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti ORLANDO BARRIA/ PAP/EPA

„Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomościami, które docierają do nas z Haiti, gdzie w wyniku trzęsienia ziemi bardzo wielu ludzi utraciło swoich najbliższych, a cała społeczność poniosła ogromne straty materialne” - napisał abp Zimoń. Zwrócił się do diecezjan, aby zjednoczyli się w modlitwie o pokój życia wiecznego dla tragicznie zmarłych. „Prośmy o pocieszenie i umocnienie dla ich bliskich oraz wszystkich poszkodowanych. Apeluję także o dar materialny w postaci ofiar pieniężnych” - czytamy w apelu.

Zbiórka ofiar pieniężnych zostanie przeprowadzona przed kościołami archidiecezji w niedzielę 24 stycznia br. Zostaną one przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polskiej.

„Składam serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy okażą duchowe i materialne wsparcie tak bardzo doświadczonym braciom i siostrom” - napisał w zakończeniu odezwy metropolita katowicki.

TAGI: