Prymas Polski apeluje o pomoc dla Haiti

KAI |

publikacja 18.01.2010 10:53

Prymas Polski abp Henryk Muszyński zwrócił się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc dla ofiar i poszkodowanych przez trzęsienie ziemi na Haiti. Zbiórka na ten cel zorganizowana zostanie w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej w przyszłą niedzielę, 24 stycznia.

„Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło środkowoamerykański kraj Haiti. Według pierwszych doniesień zginęło wiele tysięcy ludzi. Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym” – pisze w apelu Prymas Polski.

„Łącząc się w bólu z ofiarami tego kataklizmu zwracam się do wszystkich ludzi dobrego serca o podanie pomocnej dłoni naszym bliźnim poszkodowanym w tej strasznej klęsce żywiołowej. Ludzie Ci stracili wszystko co mieli, pozbawieni zostali najbliższej rodziny, dachu nad głową i jakichkolwiek środków do życia. Niech przekazana przez nas pomoc będzie świadectwem naszej solidarności z drugim człowiekiem w jego cierpieniu i miłosierdzia wobec bliźniego w potrzebie”– dodaje abp Muszyński.

Zgodnie z decyzją metropolity gnieźnieńskiego w przyszłą niedzielę, 24 stycznia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.