Policja szuka sprawców napadu na księdza

PAP |

publikacja 18.01.2010 15:51

Policjanci poszukują sprawców napadu na plebanię w Kwiatkowicach Kolonii, w gminie Wodzierady (Łódzkie). Trzej bandyci związali tamtejszego księdza i zrabowali kilka tysięcy zł. Za informacje na temat sprawców policja wyznaczyła nagrodę - poinformowała PAP w poniedziałek podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Wydarzenia rozegrały się w piątek, ale policja nie informowała o tym wcześniej, zasłaniając się prowadzonymi działaniami w tej sprawie.

Wieczorem trzej zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren plebanii w Kwiatkowicach Kolonii. Jak ustalono, bandyci grozili księdzu przedmiotami przypominającymi broń palną. Duchowny próbował się bronić. Bandyci związali go, a następnie ukradli pieniądze - kilka tysięcy złotych.

Z relacji duchownego wynika, że napastnikami byli młodzi ludzie w wieku około 20 lat. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady; użyto także psa tropiącego, ale bez rezultatów.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców napadu na księdza, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łasku tel. (43) 675 69 32 lub pod policyjnym numerem komunikatora GG 13921515. Za informacje przyczyniające się do ujęcia sprawców policja wyznaczyła tysiąc złotych nagrody.