MSZ: Polacy poszkodowani w wypadku w Londynie, opuścili szpital

PAP |

publikacja 08.10.2017 08:20

Dwoje obywateli Polski, którzy byli wśród poszkodowanych w sobotnim wypadku w Londynie, zostało wypisanych ze szpitala - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze. W wypadku rannych było 11 osób.

MSZ: Polacy poszkodowani w wypadku w Londynie, opuścili szpital Roman Koszowski /Foto Gość Londyn

"Dwoje obywateli RP wśród poszkodowanych w wypadku w #Londyn zostało wypisanych ze szpitala. @PolishEmbassyUK pozostaje z nimi w kontakcie" - podał resort spraw zagranicznych.

Według londyńskiej policji metropolitalnej sobotni incydent w londyńskiej dzielnicy South Kensington, gdzie samochód wjechał w pieszych, raniąc 11 osób, był wypadkiem drogowym i nie miał związku z terroryzmem.

Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną, głównie z powodu lekkich obrażeń nóg i głowy. Życiu nikogo z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

South Kensington to część Londynu, gdzie jest wiele bardzo popularnych muzeów i organizacji kulturalnych, m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta oraz Muzeum Nauki. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia znajduje się także klub Ognisko Polskie, który służy polskiej społeczności od czasów wojennej migracji.