Biskupi z zupełnie innej perspektywy i selfie... z nuncjuszem

ks. rafał Pastwa

publikacja 13.10.2017 18:15

Prezentujemy zdjęcia polskich biskupów w zupełnie innych odsłonach. Okazją do tego jest konferencja plenarna KEP w Lublinie.

Biskupi z zupełnie innej perspektywy i selfie... z nuncjuszem

Dzięki mediom 377. zebranie plenarne KEP w Lublinie może być na wyciągnięcie ręki w każdym domu. Galeria zdjęć pokazuje, że zebranie episkopatu to okazja do spotkań, rozmów, wymiany myśli i wspólnej modlitwy. Niektóre zaskakujące, a może nawet zabawne sytuacje z udziałem biskupów prezentujemy w galerii zdjęć.

Biskupi z zupełnie innej perspektywy i selfie... z nuncjuszem   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Formuła otwarcia na media owocuje nie tylko możliwością przygotowania audycji, materiałów prasowych i telewizyjnych, ale także jest szansą dla fotoreporterów. Dziennikarze mogą również rozmawiać z biskupami na wybrane tematy, oczywiście czasu jest niewiele, gdyż grafik obrad jest napięty. Obrady odbywają się 13 i 14 października.

Biskupi z zupełnie innej perspektywy i selfie... z nuncjuszem   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Biskupi będą także uczestniczyć w koncercie na Zamku Lubelskim, odwiedzą również nowe sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. Zaplanowano ponadto Mszę św. w kościele akademickim, podczas której homilię wygłosi prymas Polski.

Z kolei w uroczystej, setnej inauguracji roku akademickiego KUL w niedzielę 15 października – w Mszy św. w archikatedrze o 8.30 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP i w części oficjalnej na KUL – udział zapowiedziało 56 biskupów.

Czytaj także: