Rzeszów: Katecheza poświęcona magii

KAI |

publikacja 26.01.2010 11:50

„Magia, wróżby, talizmany” – to hasło kolejnej katechezy audiowizualnej, która odbędzie się dziś w bazylice o. Bernardynów.

Gościem spotkania będzie Andrzej Wronka, znany w Polsce specjalista od psychomanipulacji i sekt. Za pomocą słowa i obrazu przybliży tematykę praktyk magicznych, błędnych duchowości i zagrożeń z tym związanych.

„W trakcie spotkania zwrócimy także uwagę na magiczne myślenie w życiu duchowym. To zagadnienie bardzo istotne, a często przez nas bagatelizowane. Przykładem może być rozpowszechnianie nowenny do św. Judy Tadeusza” – mówi o. Wiktor Tokarski, organizator spotkania. „Obok modlitwy jest napisane, że kto tę modlitwę przepisze określoną ilość razy i za każdym razem zaniesie do kościoła lubi kilku kościołów, ten niebawem otrzyma łaski za pośrednictwem świętego. Na tym właśnie polega magiczne myślenie w życiu duchowym. Ten temat także poruszymy” – zapewnia o. Wiktor.

Katecheza „Magia, wróżby, talizmany” rozpocznie się o godz. 19.15 w bazylice Ojców Bernardynów. Odbywa się w ramach cyklu comiesięcznych katechez audiowizualnych.