Meksyk: 14 zabitych podczas przyjęcia

PAP |

publikacja 01.02.2010 09:00

Czternaście osób zostało zastrzelonych w niedzielę podczas przyjęcia urodzinowego ucznia w Ciudad Juarez w Meksyku. Podejrzewa się porachunki narkotykowe - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Uzbrojeni mężczyźni wyskoczyli z samochodów i zaczęli strzelać do uczniów, którzy świętowali urodziny jednego z nich w domu leżącym przy granicy z Teksasem. Wszystkie ofiary były w wieku 15-20 lat. Czternaście osób zostało rannych, w tym dwie poważnie.

"Podjechali w sportowych wozach. Wszyscy byli dobrze uzbrojeni. Wtargnęli do domu i zaczęli strzelać do wszystkich. Wszędzie było słychać strzały" - powiedział jeden z sąsiadów.

Według prokurator generalnej stanu Chihuahua, gdzie leży Ciudad Juarez, strzelanina mogła mieć związek z działalnością karteli narkotykowych. "Mamy dwa tropy śledztwa i jeden jest związany z handlem narkotykami. Wiemy od świadków, że mężczyźni kogoś szukali" - dodała.

Ciudad Juarez jest miastem, gdzie zginęło najwięcej ludzi podczas trwającej od 3 lat wojny między kartelami o kontrolę nad rynkiem i szlakami przerzutowymi narkotyków do Stanów Zjednoczonych. W ubiegłym roku zginęło tam aż 2 650 osób.

Przez Meksyk biegnie główny szlak przerzutu do USA kokainy z Ameryki Południowej. Meksyk jest też czołowym producentem marihuany i heroiny.