Katowice: 700 tys. złotych dla Haitańczyków

ksas

publikacja 01.02.2010 19:03

Około 700 tysięcy złotych zebrali wierni archidiecezji katowickiej na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Zbiórka została przeprowadzona przed kościołami całej archidiecezji w niedzielę 24 stycznia br.

Jak informują księża proboszczowie, sumy zebrane tego dnia przez Parafialne Zespoły Charytatywne były po raz kolejny dowodem hojności śląskich katolików i ich solidarności z potrzebującymi niezależnie od miejsca na świecie, gdzie dotknęło ich nieszczęście.

Apelując do wiernych o materialne wsparcie ofiar trzęsienia ziemi na Haiti metropolita katowicki abp Damian Zimoń napisał w odezwie odczytanej we wszystkich parafiach archidiecezji: „Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomościami, które docierają do nas z Haiti, gdzie w wyniku trzęsienia ziemi bardzo wielu ludzi utraciło swoich najbliższych, a cała społeczność poniosła ogromne straty materialne”. Abp Zimoń prosił też wiernych, by zjednoczyli się w modlitwie o pokój życia wiecznego dla tragicznie zmarłych, a także o pocieszenie i umocnienie dla ich bliskich oraz wszystkich poszkodowanych.

Zebrane w archidiecezji katowickiej ofiary zostaną za pośrednictwem Caritas Polskiej przekazane poszkodowanym na Haiti w wyniku trzęsienia ziemi.