Benedykt XVI: Nie mogę się doczekać

KAI |

publikacja 05.02.2010 17:02

„Nie mogę doczekać się na spotkanie z Maltańczykami, by uczcić ważną rocznicę przybycia św. Pawła do brzegów waszej wyspy” – napisał Benedykt XVI w liście do prezydenta tego kraju, George’a Abeli.

Benedykt XVI: Nie mogę się doczekać GIUSEPPE GIGLIA/ PAP/EPA Benedykt XVI

Dokument publikuje w swym dzisiejszym wydaniu dziennik „Times of Malta”. Papież dziękuje w nim za zaproszenie do odwiedzenia kraju 17 i 18 kwietnia.

Ojciec Święty wyraża przekonanie, iż jego pielgrzymka na Maltę stanowić będzie okazję do przemyślenia i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Okazją papieskiej wizyty jest 1950 rocznica rozbicia się statku, którym Apostoł Narodów zmierzał do Rzymu. Zgodnie z tradycją przybycie św. Pawła na Maltę miało miejsce w roku 60.

Jak poinformowała archidiecezja w Malcie Benedykt XVI przybędzie na wyspę 17 kwietnia po południu. Po spotkaniu z przedstawicielami władz papież zwiedzi Grotę św. Pawła w Rabacie. Natomiast rano, 18 kwietnia przewodniczył będzie Mszy św. w miesicie Floriana. Po południu przewidziano spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą w La Valletta, skąd powróci do Rzymu.

Będzie to 14 podróż zagraniczna Benedykta XVI. Maltę dwukrotnie – w 1990 i 2001 odwiedził Jan Paweł II.