Ogólnopolski Zjazd Egzorcystów

KAI |

publikacja 08.02.2010 17:19

Odróżnianiu opętania od choroby psychicznej, dalekowschodnim metodom medytacji oraz aktualnym zagrożeniom duchowym, w tym homeopatii - poświęcony jest Ogólnopolski Zjazd Egzorcystów, który rozpoczął się 8 lutego w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie. Spotkanie potrwa do 11 lutego.

Ogólnopolski Zjazd Egzorcystów Józef Wolny/ Agencja GN

Do Niepokalanowa przyjechało kilkudziesięciu egzorcystów z niemal każdej diecezji, egzorcyści zakonni oraz księża z zagranicy. W spotkaniu uczestniczy też m.in. ks. Andrzej Grefkowicz - egzorcysta archidiecezji warszawskiej, dyrektor Centrum Formacji „Wieczernik” w Magdalence k. Warszawy oraz przewodniczący Zespołu Koordynatorów Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

Zdaniem uczestnika zjazdu o. dr. Aleksandra Posackiego, jezuity i teologa, księża egzorcyści powinni się odznaczać przede wszystkim "roztropnością, uczciwością i pobożnością", gdyż mają oni do czynienia z „walką duchową” i „konfrontacją mocy”, a nie tylko z wyjaśnianiem teorii dotyczących egzorcyzmowania osób opętanych.

- Do tego trzeba być przygotowanym, ciągle pracować nad sobą duchowo i moralnie. Każdy egzorcysta o tym wie - dodaje o. Posacki.

Organizatorem zjazdu jest ks. dr Marian Piątkowski. Spotkanie księży egzorcystów potrwa do czwartku 11 lutego i zakończy się wspólną Eucharystią w Bazylice oraz konferencją prasową w Domu Pielgrzyma o godz. 12.15.