Rosja liczy na lepsze stosunki z Ukrainą

PAP |

publikacja 11.02.2010 15:20

Rosja spodziewa się poprawy stosunków z Ukrainą po wyborach prezydenckich wygranych przez Wiktora Janukowycza - powiedziała w czwartek dziennikarzom rzeczniczka prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Rosja liczy na lepsze stosunki z Ukrainą SERGEY DOLZHENKO/PAP/EPA

Kreml oświadczył, że Rosja ma nadzieję, że relacje się poprawią, gdy obecny prezydent Wiktor Juszczenko opuści stanowisko.

"Prezydent pogratulował Janukowyczowi sukcesu i jego stanowisko jest dobrze znane: (Miedwiediew) nie był skłonny pracować z Juszczenką" - powiedziała rzeczniczka Kremla Natalia Timakowa w Tomsku na Syberii, gdzie w czwartek prezydent Miedwiediew spotyka się z przedstawicielami rosyjskiego biznesu.

"Każdego innego wybranego demokratycznie prezydenta postrzegamy jako partnera" - powiedziała Timakowa. Jednocześnie zaapelowała o doczekanie oficjalnych wyników wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Zgodnie z ogłoszonymi w środę przez Centralną Komisję Wyborczą wciąż nieoficjalnymi wynikami Janukowycz wygrał te wybory i pokonał w nich swą kontrkandydatkę, premier Julię Tymoszenko. Sztab wyborczy Tymoszenko zapowiedział w środę, że zaskarży rezultaty głosowania.