Nic bez Ducha Świętego

Łukasz Czechyra

publikacja 09.12.2017 15:23

II sesja Synodu Młodych odbyła się w Olsztynie.

Nic bez Ducha Świętego Łukasz Czechyra /Foto Gość - Będziemy robić wszystko, żeby dokumenty synodalne, nasze przemyślenia trafiły do osób, które będą mogły wprowadzić to w życie - mówił ks. Czerwiński

Na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po raz kolejny spotkali się młodzi ludzie, by dyskutować o wierze. Temat II sesji Synodu Młodych dotyczył sakramentu Bierzmowania i roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina.

- Bez Ducha Świętego nic się nie da. Jeśli mamy nowy, wspaniały samochód, prosto z salonu, ale nie wlejemy do niego benzyny to nigdzie nie pojedziemy. Podobnie jest z nasza wiarą - jeśli nie będzie Ducha Świętego, który nas umocni swoimi łaska to jak nasza wiara ma się rozwijać? - tłumaczył ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, a następnie dr Aleksandra Nalewaj poprowadziła wykład, w którym m.in. przypomniała, że wiara rodzi się ze słuchania.

- Niektórzy mówią, że uczniowie Jezusa mieli łatwiej niż my, bo słyszeli słowa Chrystusa, widzieli Jego dzieła. Ale pamiętajmy, że wiara to proces, wiara dopuszcza wątpliwości - nawet uczniowie w pełni uwierzyli w Jezusa dopiero po zmartwychwstaniu, kiedy przyszedł Duch Święty - mówiła prelegentka.

- Przed nami jeszcze dwie sesje w lutym i kwietniu, ale to na pewno nie będzie koniec. Już myślimy, jak to dalej rozwijać, żeby nie zakończyć na rocznym spotkaniu, ale żeby na tym dalej budować. Będziemy robić wszystko, żeby dokumenty synodalne, nasze przemyślenia trafiły do osób, które będą mogły wprowadzić je w życie, żeby nie było to wszystko tylko na papierze, przedyskutowane i zapomniane, ale żeby faktycznie weszło w życie - przekonywał ks. Czerwiński.