Macierewicz: W tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych

PAP |

publikacja 27.12.2017 17:40

W tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych. Ostateczny wybór nastąpi w ciągu najbliższego czasu - powiedział w środę w Krakowie szef MON Antoni Macierewicz.

Macierewicz: W tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej Polski.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej przedsięwzięcia modernizacyjne resortu obrony w ostatnich dwóch latach szef MON podkreślił, że kończone są negocjacje w sprawie programu Wisła.

Wisła - system średniego zasięgu zdolny zwalczać rakiety balistyczne - to jedna z części planowanego systemu obrony powietrznej kraju. "W ciągu najbliższego czasu zakończą się negocjacje dotyczące programu" - powiedział Macierewicz.

"I po drugie (chciałbym wspomnieć) o kwestii, która była przedmiotem mojej rozmowy telefonicznej z minister obrony Republiki Francuskiej Florence Parly. W ubiegły piątek przeprowadziliśmy rozmowę, która tworzy rzeczywiście dobrą perspektywę, iż w tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych" - mówił minister obrony narodowej.

Jak zaznaczył, "bardzo dobre" propozycje mamy także ze strony zarówno Szwecji, jak i Niemiec. "Więc ostateczny wybór nastąpi w ciągu najbliższego czasu" - dodał Macierewicz.