Mec. Siński uzasadnia apelację

ag/jad

publikacja 19.02.2010 11:35

Mecenas Jacek Siński, pełnomocnik "Gościa Niedzielnego" i Archidiecezji Katowickiej uzasadnia apelację w sprawie z powództwa Alicji Tysiąc przeciw ks. Markowi Gancarczykowi i wydawcy tygodnika.

Mec. Siński uzasadnia apelację Marek Piekara /GN

Mecenas Siński zapewnia przed sądem, że istotą wyroku w Strasburgu była kwestia aborcji. "Gość Niedzielny" w myśl światopoglądu katolickiego nazwał aborcję złem i zabójstwem.

W sądzie omawiane jest powództwo, zeznania świadków i uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego.

23 września Sąd Okręgowy w Katowicach skazał „Gościa Niedzielnego” i Archidiecezję Katowicką w procesie wytoczonym przez Alicję Tysiąc. W myśl wyroku skazani mieli wypłacić powódce odszkodowanie w wysokości 30 tys. złotych i opublikować przeprosiny na łamach tygodnika w imieniu Archidiecezji Katowickiej jako wydawcy i ks. Marka Gancarczyka jako redaktora naczelnego za „bezprawne naruszenie dóbr osobistych” kobiety, "porównanie jej do hitlerowskich zbrodniarzy" oraz „używanie języka nienawiści”, co „spowodowało jej ból i krzywdę”.

"Gość Niedzielny" nie zgodził się z treścią wyroku Sądu Okręgowego i 2 listopada 2009 roku odwołał się do Sądu Apelacyjnego.