Władze Moskwy zamawiają odznakę ze Stalinem

PAP |

publikacja 22.02.2010 12:59

Medal "Józef Wissarionowicz Stalin" w technologii 3D znajduje się wśród nagród i upominków, których przygotowanie planuje Moskiewska Duma Obwodowa - ujawnia rosyjska "Nowaja Gazieta", powołując się na treść ogłoszonego przetargu.

W najnowszym numerze gazeta pisze o medalu przyglądając się zakupom, na które w najbliższym czasie Duma chce zawrzeć kontrakty. Podkreśla przy tym, że są to zakupy finansowane z państwowego budżetu.

"Szczególnie interesujący w zamówieniu jest zestaw nagrodowy Pułkownicy Zwycięstwa, składający się z 18 medali i kopii Orderu Zwycięstwa" - zwraca uwagę gazeta. Medal z wizerunkiem Stalina - jeden z elementów zestawu - ma go przedstawiać w mundurze i z orderami, zgodnie ze zdjęciami z archiwów Ministerstwa Obrony. Na awersie ma znaleźć się nazwisko Stalina oraz wieńce laurowe; każda strona medalu ma być wypełniona w technologii 3D (trójwymiarowej).

Zestaw będzie zawierał także medale: "Gieorgij Żukow", "Iwan Koniew" i "Konstanty Rokossowski" - dodaje "Nowaja Gazieta".

Dziennikarze nie zdołali uzyskać od władz odpowiedzi na pytanie, komu przyznawane będą nagrody.