Ile jest teologii w świecie Tolkiena?

Wojciech Teister

dodane 13.01.2018 21:01

Odpowiedzi na to pytanie poszukają uczestnicy kolejnej już konferencji tolkienowskiej organizowanej na KUL. Ty też możesz wziąć udział w konferencji!

Ile jest teologii w świecie Tolkiena?

"Teologia, światopogląd i świat wartości w twórczości J.R.R. Tolkiena" to temat kolejnej konferencji tolkienowskiej organizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Organizatorzy zapraszają uczestników do zgłębienia takich tematów jak:

Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 marca 2018 r. w Lublinie, jest otwarta dla słuchaczy (wstęp wolny), natomiast opłata konferencyjna dla prelegentów wynosi 50 zł. Kto może zgłosić swój referat? W zasadzie każdy, kto w jakis sposób pasjonuje się stworzonym przez Tolkiena światem. Choć konferencja jest adresowana przede wszystkim dla doktorantów i studentów teologii, filozofii, filologii i literaturoznawstwa, to także osoby niezwiązane z tymi kierunkami mogą zaproponować swój referat. Zgłoszenia należy nadsyłać do 14 lutego na adres: konferencja.tolkienowska@gmail.com

W mailu zgłoszeniowym organizatorzy proszą o zamieszczenie w mailu zgłoszeniowym elementów takich jak: temat, abstrakt oraz krótką notkę o autorze (uczelnia macierzysta, instytut, doświadczenie konferencyjne, publikacje itp.). Przewidywany czas wystąpień to 20 minut.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie facebookowej organizatorów.

Tagi: