Abpa Hilariona dzisiaj nie będzie

BP KEP/PAP/SX

publikacja 26.02.2010 10:24

Jak poinformowało Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski z przyczyn obiektywnych metropolita Hilarion nie mógł przybyć dziś do Warszawy. W związku z tym nie odbędzie się zaplanowana na dzisiaj konferencja prasowa.

Abpa Hilariona dzisiaj nie będzie JóZEF WOLNY/Agencja GN Biskup Hilarion odpowiedzialny w patriarchacie Moskwy i Wszechrusi za relacje z Watykanem

Abp. Hilarion miał się spotkać z Prymasem Polski i sekretarzem generalnym Episkopatu. Wczoraj przed południem przybyła już do Warszawy część prawosławnej delegacji i spotkała się z biskupem Stanisławem Budzikiem.

"Wizyta jest przełożona, bez podania terminu i bez podania przyczyn" - powiedział PAP rzecznik Cerkwi ks. Henryk Paprocki. Zaznaczył, by nie doszukiwać się w tym żadnej sensacji.

Hilarion to najbliższy współpracownik zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryla. Stoi na czele Wydziału ds. Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, tj. cerkiewnej dyplomacji.

Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch zapowiadał wcześniej, że ogólnym hasłem, które towarzyszyć będzie tej wizycie jest pojednanie polsko-rosyjskie, planowano też wydanie wspólnego dokumentu.