Dyskutują o powołaniach

KAI |

publikacja 26.02.2010 13:27

„Zagubione człowieczeństwo a odkrywanie powołania” to temat dzisiejszych rozmów Kongregacji Referentów Powołaniowych. Spotkają się oni w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 26 do 28 lutego.

Kalwaria Zebrzydowska Marek Piekara/agencja GN Kalwaria Zebrzydowska

W trzydniowym spotkaniu weźmie udział ponad 150 osób odpowiedzialnych w diecezjach i zakonach za duszpasterstwo powołań. Kongregacji będzie przewodniczył bp Wojciech Polak, delegat Episkopatu Polski ds. Powołań.

Podczas Kongregacji odpowiedzialni za duszpasterstwo powołań wysłuchają m.in. referatów o. dr. Krzysztofa Dyrka SJ nt. „Powołanie a dojrzałe człowieczeństwo” oraz dr hab. Jacka Kurzępy nt. „Współczesnych zagubień młodego człowieka”.

Ogólnopolskie Kongregacje Referentów Powołaniowych odbywają się dwa razy w roku. Są spotkaniem referentów powołaniowych diecezjalnych i zakonnych. Jesienna kongregacja odpowiedzialnych za powołania odbywa się zawsze na Jasnej Górze, natomiast wiosenna w różnych ważnych miejscach na religijnej mapie Polski.

Problematykę spotkań ustala Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań, która też przygotowuje każdą kongregację. Na ogół podejmuje ona tematy wskazane w dokumentach papieskich i watykańskich kongregacji albo też wynikające z problemów rodzących się w pracy powołaniowej w Polsce. W programie oprócz wykładów, przewidziano także pracę w grupach oraz wspólną modlitwę.