Oratorium z przesłaniem pro life

Jan Hlebowicz

dodane 24.03.2018 20:00

To forma modlitwy za każde życie poczęte - mówią organizatorzy.

Oratorium z przesłaniem pro life Jan Hlebowicz /Foto Gość "Jutrznię za nienarodzonych" wykonał chór i orkiestra "O dniu radosny"

W parafii pw. św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie 24 marca zabrzmiało oratorium "Jutrznia za nienarodzonych" w wykonaniu chóru i orkiestry "O dniu radosny" pod batutą Tomasza Wojnowskiego.

- Wczoraj był "Czarny piątek", a dzisiaj mamy piękną "Białą sobotę". Nasze oratorium jest formą modlitwy za każde życie poczęte. Chcemy modlić się również za tych, którzy odrzucają życie, którym się wydaje, że dziecko to niepotrzebna komplikacja, problem. Przypominamy, że mama i tata, którzy decydują się na aborcję, nie przestają być rodzicami. Są rodzicami martwego dziecka - mówi dr T. Wojnowski.

- Wielu z nas, w tym także ja, traktujemy dzisiejsze oratorium bardzo osobiście. Modlę się za moje nienarodzone dziecko. Wiem, że Pan Bóg przyjął duszę naszej córeczki - dodaje.

"Jutrzni za nienarodzonych" będzie można wysłuchać także 8 kwietnia w parafii pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie oraz 15 kwietnia w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. Start o godzinie 18.

Kompozytorem oratorium jest Paweł Bębenek.